Четверг, 13.06.2024, 00:20
Приветствую Вас Гость | RSS

ЗАКОН И ПОРЯДОК

Об отводе

Заява про відвід

 

Суддя, народний засідатель, прокурор, секретар судового засідання, експерт і перекладач не можуть брати участі в розгляді справи і підлягають відводу, якщо вони особисто прямо чи побічно зацікавлені в результаті справи, або якщо є інші обставини, які викликають сумнів в їх неупередженості.

Підстави для відводу судді (Стаття 20 ЦПКУ):

1. Суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо:

1) під час попереднього вирішення цієї справи він брав участь у процесі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, секретар судового засідання;

2) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;

3) він є членом сім’ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім’ї або близький родич цих осіб) сторони або інших осіб, які беруть участь у справі;

4) якщо є інші обставини, які викликають сумнів в об’єктивності та неупередженості судді.
2. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім’ї або близькими родичами між собою.

Стаття 21 ЦПК України передбачає недопустимість повторної участі судді в розгляді справи:
1. Суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції, не може брати участі в розгляді цієї самої справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, у перегляді справи у зв’язку з винятковими обставинами, а так само у новому розгляді її судом першої інстанції після скасування попереднього рішення або ухвали про закриття провадження в справі.
2. Суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді апеляційної інстанції, не може брати участі у розгляді цієї самої справи в судах касаційної і першої інстанцій, у перегляді справи у зв’язку з винятковими обставинами, а також у новому розгляді справи після скасування ухвали чи нового рішення апеляційного суду.
3. Суддя, який брав участь у перегляді справи в суді касаційної інстанції, не може брати участі в розгляді цієї самої справи в суді першої чи апеляційної інстанції.
4. Суддя, який брав участь у перегляді справи у зв’язку з винятковими обставинами, не може брати участі у розгляді цієї самої справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції.

Підстави для відводу секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача
1. Секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач не можуть брати участі у розгляді справи та підлягають відводу з підстав, зазначених у статті 20 цього Кодексу.
2. Експерт або спеціаліст, крім того, не може брати участі у розгляді справи, якщо:
1) він перебував або перебуває в службовій або іншій залежності від осіб, які беруть участь у справі;
2) з’ясування обставин, які мають значення для справи, виходить за межі сфери його спеціальних знань.
3. Участь секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача у судовому засіданні при попередньому розгляді даної справи відповідно як секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача не є підставою для їх відводу.

За наявності підстав, зазначених у статтях 20, 21 і 22 ЦПКУ, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов’язані заявити самовідвід (ст. 23).

Заява про відвід вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу. Заява про відвід кільком суддям або всьому складу суду вирішується простою більшістю голосів.

Наслідки відводу суду (судді) ( Стаття 25 ЦПК).

1.У разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею.

2. У разі задоволення заяви про відвід комусь із суддів або всьому складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів, справа розглядається в тому самому суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів.
3. Якщо після задоволення відводів (самовідводів) або за наявності підстав, зазначених у статті 21 цього Кодексу, неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи, суд постановляє ухвалу про визначення підсудності справи в порядку, встановленому цим Кодексом.

Підстави для відводу судді у кримінальному проваджені см. ст. 54, 55 КПК, інших участників процессу - ст.ст 58-63.

 

До ____________________ районного(міського) суду

 

__________________________
(п.і.п.б.заявника)
__________________________
(процесуальне положення у справі:
підсудний, потерпілий, позивач,
відповідач, 3-я особа і т. ін.)

 

Заява
про відвід

 

У провадженні _____ районного (міського) суду знаходиться цивільна (кримінальна) справа за позовом (заявою) __ (вказати сторони, предмет спору у цивільній справі або п.і.п.б. підсудного у кримінальній справі) У розгляді даної справи як ______ (вказати: суддя, народні засідателі, прокурор, секретар судового засідання, експерт, перекладач) бере участь ___. (п.і.п.б.) Вважаю, що він не може брати участь у розгляді оправи і підлягає відводу _______ (вказати, в чому особа, якій заявляється відвід, особисто, прямо чи побічна зацікавлена в результаті розгляду справи, чи які є інші обставини, що викликають сумніву її неупередженості).

Згідно зі ст. 20 (22) ЦПК України (ст. 56, 58, 60, 62 КПК України).

ПРОШУ:

Відвести ______ (п.і.п.б, процесуальне положення).

Додаток:

1. Письмові докази про можливість необ'єктивності учасника процесу, якому заявлено відвід.

2. Інші дані, що виключають можливість участі в процесі особи, якій заявлено відвід.

 

Дата                                                                                     Підпис

Меню сайта
Форма входа
Календарь
«  Июнь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архив записей
Наш опрос
Оцените наш сайт
Всего ответов: 2875

РЕКЛАМА
Урядовий контакт центр

Грузоперевозки

Узнай свой IP адрес


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Облако тегов
Рекламный блок
Здесь может быть ваша реклама
Рекламный блок
Здесь может быть ваша реклама
Рекламный блок
Здесь может быть ваша реклама
Рекламный блок
Здесь может быть ваша реклама
Рекламный блок
Здесь может быть ваша реклама
Рекламный блок
Здесь может быть ваша реклама
ДОО ЗАКОН И ПОРЯДОК © 2024

Rambler's Top100